top of page

 

KONCERT WIECZORNY

 

Karolina Kram & The FriendsTones Trio

 W tym roku, na piękne muzyczne przeżycia związane ze stuleciem odzyskania niepodległości, zabierze nas czwórka młodych i utalentowanych muzyków. Zaprezentują oni utwory znane i mniej znane, w nowych i czasem zaskakujących aranżacjach. 

 

zespol 2.jpg

Szymon Wieczorkiewicz

absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na wydziale instrumentalnym w zakresie kontrabasu klasycznego, kontrabasu jazzowego i gitary basowej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 8 lat doskonaląc ją aż po dzień dzisiejszy.

 

Na swojej ścieżce rozwoju zawodowego wykonał wiele ciekawych projektów muzycznych ze Zbigniewem Wodeckim, Lorą Szafran, Anną Gadt, Urszulą Dudziak, Grzegorzem Wilkiem i wieloma innymi znanymi i cenionymi postaciami polskiej muzyki rozrywkowej. Obecnie czynnie koncertuje w wielu zespołach muzycznych na terenie Polski. Współpracuje chociażby z Teatrem Nowym w Poznaniu biorąc czynny udział w produkcji spektakli. Prowadzi także Big Band Miasta Turek, z którym to współpracował m.in. z Krzysztofem Cugowskim, Sebastianem Riedel, Piotrem i Wojciechem Cugowskim, czy zespołem Skaldowie.

 

Jest nauczycielem w PSM w Koninie gdzie pracuje zarówno na wydziale jazzu oraz na wydziale klasycznym, zarażając swoją pasją młodych adeptów sztuki muzycznej.

 

Jednak jego największą pasją jest wspólne muzykowanie z grupą swoich przyjaciół z którymi tworzy trio jazzowe "The FriendsTones Trio".

Karolina Kram

mieszkanka i wychowanka powiatu legionowskiego, studentka drugiego roku Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku „Wokalistyka Jazzowa”, absolwentka I stopnia Szkoły muzycznej w Legionowie w klasie skrzypiec. Od dziecka pasjonuje się muzyką, ponieważ w ten sposób potrafi najlepiej wyrazić to, co jej w duszy gra. Nieustannie poszerza swoje horyzonty, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, a szczególnie bliska jej jest polska twórczość. Komponuje własne piosenki, na nowo aranżuje te znane wydobywając z nich nowe, ożywcze brzmienie. 
 

Potrafi grać na kilku instrumentach, jednak najbardziej upodobała sobie śpiew.

W tym roku zdobyła prestiżową nagrodę Grand Prix na Festiwalu Polskie Piosenki w Luboniu, oraz nagrodę specjalną od Związku Polskich Autorów i Kompozytorów – Kryształowy Kamerton. 
 

Uczestniczka poprzednich edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Viva Polonia” uhonorowana drugą i pierwszą nagrodą w latach 2016 i 2017.
 

Obecnie współpracuje z The FriendsTones Trio, bardzo lubi także małe, kameralne koncerty, gdzie śpiewa wyłącznie z towarzyszeniem fortepianu i ma bliski kontakt z publicznością.

Filip Chojnacki

Filip Chojnacki – pianista, organista, kompozytor i aranżer;

absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego; obecnie również tamtejszy wykładowca, a także pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu.

 

Muzyka pasjonowała go od dziecka, a miłością do jazzu zaraził się na krótko przed rozpoczęciem studiów. Uwielbia grać różne rodzaje muzyki, od klasycznej przez latynoską aż po nowoczesny jazz, uwalniając w ten sposób emocje i przekazując je innym poprzez grę na fortepianie, nie stroniąc od licznych improwizacji.

 

Na stałe współtworzy Zespół 33, The FriendsTones Trio, czy Skalpel Big Band; działa również aktywnie jako muzyk sesyjny.

Szymon1.jpg
Karolina.JPG

Dawid Wirmański

perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Jazzu i Muzyki Estradowej. W swojej działalności łączy zarówno aspekty pracy muzyka sesyjnego jak również twórczy i otwarty stosunek do współpracy w zespołach.

W swoim podejściu do muzyki poszukuje interakcji, która pozwala mu czerpać radość i satysfakcję w kreowaniu własnego i zespołowego języka muzycznego. Jest on dla niego środkiem do dzielenia się z innymi pasją, przeżyciami i emocjami.

Filip.jpg
Dawid.jpg
bottom of page