top of page

PRZEWODNICZĄCY JURY

 

DARIUSZ BIERNACKI

JURY

 

ANNA OSMAKOWICZ

    Magister historii sztuki, artysta-śpiewak, pedagog, psycholog, logopeda. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno- Aktorskim. Dyrektor Artystyczny oraz wykładowca Wyższej Prywatnej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich(Sydney, Kopenhaga, Bruksela, Sopot). Specjalizuje się, wykonuje, a także brał udział w kursach muzyki żydowskiej.

Jest pod opieką artystyczną jednej z najwybitniejszych śpiewaczek operowych – Jadwigi Dzikówny, o której napisał swoją pracę magisterską.

 

    Dariusz Biernacki odnosi liczące się sukcesy artystyczne w Polsce oraz wielu krajach świata: Austria, Dania, Rosja, USA, Kanada, Szwecja, Hiszpania, Francja, Anglia, Japonia, Izrael, Chiny, Kraje Beneluxu, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja. Przez 10 lat pracował i koncertował w Marsylii, Nicei, Tuluzie, a także w Linzu i Grazu.

Od 10 lat co miesiąc występuje na elitarnych koncertach dla biznesu, głównie w Zurychu.

Jako jedyny polski śpiewak został zaproszony do udziału w uroczystym koncercie w Sztokholmie z okazji przyznania Literackiej Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej.

 

    Swoimi występami uświetnia obchody Narodowego Święta Niepodległości w ośrodkach polskich w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii.

W 2007 roku artysta otrzymał nagrodę ,,Milanowski Liść Dębu’’ za szczególnie aktywną działalność na rzecz upowszechniania kultury i sztuki w Milanówku.

    Wokalistka i jurorka wielu festiwali i przeglądów wokalnych. W latach 1979- 1981 występowała w cyklicznych programach radiowych "Podwieczorek przy mikrofonie" pod kier. Stefana Rachonia. W 1982 wystąpiła na Festiwalu Piosenki Czeskiej i Słowackiej Ustroń'82. W 1984 roku grała w Teatrze Nowym w Warszawie w musicalu

" Orfeusz i Eurydyka w krainie tęczy ". W tym samym roku wraz z zespołem wokalnym "Impuls" zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej "Zielona Góra'84". Od 1986 do 2003 roku na stałe związana z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie,  gdzie występowała m.in. w spektaklu Aida,Tosca, Madame Butterfly, Straszny Dwór, Dama Pikowa, Skrzypek na dachu, Turandot, Traviata.....

 

    W 2004 roku powróciła na estradę, koncertuje i nagrywa płyty. Jej projektem autorskim było nagranie i wydanie 2 albumów z polskimi kolędami i pastorałkami w jęz. esperanto,  które wraz z wyd. La Ondo de Esperanto ukazały się w 37 krajach na świecie. W 2007 roku wystąpiła na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2011 uczestniczyła w koncertach XIV konkursu "Pamiętajmy o

Osieckiej".

 

Dyskografia:

 

"En Kristnaska ' hor"       2005

"Kristabia festo"           2006

"Wigilijna noc"                 2008

"Dzisiaj Wielkanoc"        2009

"Intymny świat"               2009

"Kolędy"                          2009

"Bez Ciebie                     2014

 

    2015 Singiel promujący album "Kobieta szuka szczęścia" zdobył III nagrodę na 12. net world song Detroit ' 2015 w którym uczestniczyły 42 kraje świata.

 

      Wystąpiła dotychczas m.in. w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Japonii, Chinach, Grecji, Wenezueli, Brazylii, Belgii.

JURY

 

HALINA KRASIŃSKA

    Artysta-muzyk, pedagog, wokalistka. Ukończyła Wyższe Studia Zawodowe Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury oraz Uniwersytet im. Janki Kupały w Grodnie na Wydziale Wokalnym. Od 1997 r. Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Pułtusku oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Legionowie.

 

    Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych i interpretatorskich. Specjalizuje się w muzyce oratoryjnej, kantatowej oraz dawnej. Przez 10 lat współpracowała z Zespołem Ludowym NIEMEN w Grodnie a także z Nauczycielskim Chórem Grodzieńskim. Od 2008 roku współpracuje z Zespołem Kameralnym ARDENTIS a także z Chórem Kameralnym VIVA CANTA. Prowadzi aktywną działalność na rzecz promocji i upowszechniania kultury i sztuki.

bottom of page